| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | W Cooper, W. Cooper Industries |
| Application Model | T/TCN |
| Basket Height | 6-1/2" |
| Bottom Outside Dimension | 4-1/16" |
| Top Inside Dimension | 5" |
| Top Outside Dimension | 5-11/16" |
| H Part# | 35-231-1008 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Generic Hywd SP1075 SP1075T SP1076 SP1077 | 27180-152-000
$18.17
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$0.00
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
$20.16

















