Basket, Skimmer, Generic Am Prod/Pent, Admiral Tapered | 27180-200-000
$17.54
28 in stock
SKU: 27180-200-000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | American Products/Pentair |
| Application Model | Admiral |
| Basket Height | 6" |
| Bottom Outside Dimension | 5-5/8" |
| Top Inside Dimension | 6-7/8" |
| Top Outside Dimension | 8-1/4" |
| H Part# | 51-605-1330 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
$21.06
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
$20.16















