Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
134 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 27180-037-000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Brand | Custom Molded Products |
|---|---|
| Model | Admiral |
| Basket Type | Skimmer |
| Application Brand | American Products/Pentair |
| Application Model | Admiral |
| Skimmer Part Type | Basket |
| Basket Height | 7-3/4" |
| Bottom Outside Dimension | 7-1/8" |
| Top Inside Dimension | 6-1/8" |
| Skimmer Type | Gunite/Vinyl/Fiberglass |
| Top Outside Dimension | 8-7/16" |
| H Part# | 51-605-1230 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98









