Strainer Basket, Astral, Astramx Pump | 4405020103
$49.67
8 in stock
SKU: 4405020103
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Astral Products |
| Application Model | Astramax |
| Basket Height | 8-7/16" |
| Bottom Outside Dimension | 4-1/8" |
| Top Inside Dimension | 5-1/8" |
| Top Outside Dimension | 5-5/16" |
| H Part# | 35-250-1010 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Generic Hywd SP1075 SP1075T SP1076 SP1077 | 27180-152-000
$18.17
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
















