Basket, Skimmer, OEM Sta-Rite/Pentair U-3 | 08650-0007Z
$14.12
351 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 08650-0007Z
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Sta-Rite/Pentair |
| Application Model | U-3 |
| Basket Height | 5-3/16" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/4" |
| Top Inside Dimension | 7-9/16" |
| Top Outside Dimension | 8-7/16" |
| H Part# | 51-102-1362 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$19.53














