| Model | CL580, CV580 |
|---|---|
| Application | Jandy Industries |
| Length | 33" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 145 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | _R0357900 |
Related products
Hydro-Quip Overlays
$123.49
Sundance Topside Controls
$330.25
Sundance Topside Controls
$319.99
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Gecko Heating
$112.64









