Artesian, Majestic
Stainless steel low flow heater assembly, 3" x 8", 4.0kW/230v, 3/4" 90° barb inlet & outlet, 1/8"npt pressure switch tap 180° from the element (pressure switch not included), single groove thermowell cover.
Heater, LowFlow, Artesian Repl, 8″ x 3″, 230v, 4.0kW, Gen | E2400-0115ET
$147.80
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Heater Application | Artesian, Majestic |
|---|---|
| Kilowatts | 4.0kW |
| Low Flow Heater Assy Style | Stainless Steel |
| Heater Inlet Size | 3/4" |
| Heater Inlet Type | Barb (b) |
| Heater Outlet Size | 3/4" |
| Heater Outlet Type | Barb (b) |
| H Part# | 46-371-1274 |
Related products
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Balboa Topside Controls (Overlays)
$296.46
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
CTI Circuit Boards
$773.27
Balboa Circuit Boards
$321.04
Gecko Heating
$94.51
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33



