Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
13 in stock
SKU: R172686
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Rainbow/Pentair |
| Application Model | D Series |
| Basket Height | 1-5/8" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/4" |
| Top Inside Dimension | 5-5/8" |
| Top Outside Dimension | 6-1/2" |
| H Part# | 17-196-1071 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68










