Basket, Skimmer, Generic PacFab Skim-Clean | 27180-043-000
$16.63
31 in stock
SKU: 27180-043-000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Brand | Custom Molded Products |
|---|---|
| Model | Skim-Clean |
| Basket Type | Skimmer |
| Application Brand | PacFab/Pentair |
| Application Model | Skim-Clean |
| Skimmer Part Type | Basket |
| Basket Height | 4-1/2" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/8" |
| Top Inside Dimension | 6-13/16" |
| Skimmer Type | Gunite/Vinyl/Fiberglass |
| Top Outside Dimension | 7-7/16" |
| H Part# | 51-605-1240 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Generic Hywd SP1075 SP1075T SP1076 SP1077 | 27180-152-000
$18.17
















