Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
113 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: R172661DG
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Rainbow/Pentair |
| Application Model | D Series |
| Basket Height | 3-1/4" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/4" |
| Top Inside Dimension | 5-9/16" |
| Top Outside Dimension | 6-3/8" |
| H Part# | 17-110-1065 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
$21.06






