This Speck Trap Basket is an Original replacement part for Speck pumps. 2901314300 is designed to use in the trap/pump body on Speck model A91 above-ground and in-ground pool pump.
Basket, Pump, OEM Speck A91 | 2901314300
$23.49
6 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 2901314300
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Speck |
| Application Model | A91 |
| Basket Height | 7-7/8" |
| Bottom Outside Dimension | 3-1/2" |
| Top Inside Dimension | 3-1/8" |
| Top Outside Dimension | 3-7/8" |
| H Part# | 35-475-1480 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
$0.00
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
$21.45
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98












