Skimmer Basket, Aquastar, w/Stainless Steel Handle | SK6
$15.97
1 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: SK6
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | AquaStar |
| Application Model | Flow Star |
| Basket Height | 5-7/16" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/4" |
| Top Inside Dimension | 7-1/2" |
| Top Outside Dimension | 8-5/16" |
| H Part# | 51-300-1020 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$0.00
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
$11.64

















