Basket, Pump, Carvin Magnum Force/Force 3, 9″, pre-02/03 | 16108606R
$41.74
19 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 16108606R
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Jacuzzi/Carvin |
| Application Model | Magnum, Magnum Force, Magnum Force 3, Magnum Force 3 Canadian Model, Magnum Plus |
| Basket Height | 8-3/4" |
| Bottom Outside Dimension | 5-1/8", 5" |
| Top Inside Dimension | 5-1/8" |
| Top Outside Dimension | 5-3/4" |
| OEM Number | 16-1086-06-R |
| Number on Basket | 9978 |
| H Part# | 35-105-1251 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$35.55
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
$21.45












