Washer, Zodiac Polaris 180/280/360, Axle Kit, Quantity 5 | C45
$2.17
242 in stock
SKU: C45
Category: Hardware - Washers
| Brand | Polaris/Zodiac |
|---|---|
| Inside Diameter | 3/16" |
| Pool Cleaner Part Type | Kit |
| Pool Cleaner Type | Pressure |
| Pool Cleaner Model | 180, 280 TankTrax, Vac-Sweep 280 |
| Outside Diameter | 3/8" |
| Thickness | 3/64" |
| Washer Material | Brass |
| H Part# | 87-100-1548 |
Related products
Hardware - Washers
Washer, Pent/PacFab 1-1/2″ High Flow Valve, SS, 6 Required | 272555
$2.48
Hardware - Washers
Washer, Pentair PacFab 1-1/2″ and 2″ High Flow Valves | 271193
$3.59
Hardware - Washers
$2.28
Hardware - Washers
$2.58
Hardware - Washers
$0.26
Hardware - Washers
$3.02
Hardware - Washers
Washer, Pentair Sch 40/Return Line Check Valve, White | 072471
$6.72
Hardware - Washers
$1.12





