Washer, Carvin DV4 Valve, Quantity 2 | 14-2249-01-R2
$1.03
4 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 14-2249-01-R2
Category: Hardware - Washers
| Brand | Jacuzzi/Carvin |
|---|---|
| Inside Diameter | 1" |
| Valve Part Type | Hardware |
| Models | DV4 |
| Outside Diameter | 1-5/8" |
| Thickness | 1/32" |
| Washer Material | Stainless Steel |
| H Part# | 27-105-1558 |
Related products
Hardware - Washers
Washer, Pentair Purex Whisperflo/IntelliFlo, 1/4-20 | 072183
$1.30
Hardware - Washers
Washer, Pentair PacFab 1-1/2″ and 2″ High Flow Valves | 271193
$3.59
Hardware - Washers
$0.26
Hardware - Washers
$1.12
Hardware - Washers
$2.28
Hardware - Washers
Washer, Pentair American Products Top Mount Clamp-On Valve | 51001400
$14.30
Hardware - Washers
Washer, Pentair Letro Legend Cleaners, Plastic, Quantity 2 | EC64
$6.26
Hardware - Washers
$5.85




