Washer, 180/280, Wheel, Generic | 25563-380-000
$3.02
10 in stock
| Brand | Custom Molded Products |
|---|---|
| Color | White |
| Inside Diameter | 5/16" |
| Pool Cleaner Part Type | Hardware |
| Pool Cleaner Model | Polaris-180, Polaris-280 |
| Outside Diameter | 1-1/16" |
| Thickness | 7/64" |
| Washer Material | Plastic |
| H Part# | 87-605-1110 |
Related products
Hardware - Washers
Hardware - Washers
Washer, Pent Am Prod 1-1/2″ Side/Top Mount Clamp-On Valves | 51021600
Hardware - Washers
Washer, Pentair AmProd UltraFlow/EQ Series, Flat, 1/4″ | 51008500
Hardware - Washers
Washer, Praher ABS 1-1/2″/2″ Top/Side Mount Valves, Above | E-3-S1
Hardware - Washers
Washer, Pent/PacFab 1-1/2″ High Flow Valve, Plastic, 2 Req. | 272505
Hardware - Washers
Washer, Zodiac Polaris 180/280/360, Axle Kit, Quantity 5 | C45
Hardware - Washers
Washer, Pent IntelliFlo XF/EQ Series, Flat, 3/8 I.D. x 7/8 O.D. | 072184
Hardware - Washers
Washer, Pentair Sch 40/Return Line Check Valve, White | 072471





