Strainer Basket, Astral, Sprint 2000 US-1 Pump | 01150-0202
$24.68
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
$24.68
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Manufacturer | Astral Products |
| Application Model | Sprint-2000 |
| Basket Height | 10-7/16" |
| Bottom Outside Dimension | 4-1/2" |
| Top Inside Dimension | 5" |
| Top Outside Dimension | 6" |
| H Part# | 35-250-1008 |
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184