- Strainer Basket, Mer-Made C10X
- C10XSPAREBASKET
Strainer Basket, Mer-Made C10X | C10XSPAREBASKET
$744.25
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
C10XSPAREBASKET, Strainer Basket, Mer-Made C10X
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Manufacturer | Marlow |
| Application Model | C10X, D10X |
| Basket Height | 11-3/8" |
| Bottom Outside Dimension | 7" |
| Top Inside Dimension | 6-3/8" x 9-1/16" |
| Top Outside Dimension | 7-13/16" x 11-1/8" |
| H Part# | 35-351-1020 |
Related products
Waterway Topside Controls
$232.19
Watkins Topside Controls
$142.03
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Gecko Heating
$94.51
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Gecko Heating
$112.64
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14









