Reemay™ is Spunbound Polyester made with a continuous filament construction to minimize fiber migration that adds strength and there are no binders to limit filtering area. It is offered in a 4 ounce media and a quad pack.
| Model | Super StarClear C4500 (4 Req), SwimClear C-4520 (4 Req) |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 19-5/8" |
| Diameter | 7" |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-150-1690-Q |
Related products
$483.37
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
ACC Overlays
$199.66
Gecko Heating
$94.51
Sundance Topside Controls
$319.99
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39











