Cartridge, Pentair Posi-Clear, 150 sqft, OEM | 25230-0150S
$157.94
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | Posi-Clear PXC-150 |
|---|---|
| Application | Pentair |
| Length | 28-1/4" |
| Diameter | 8-15/16" |
| Square Footage | 150 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3-15/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3-15/16" |
| Top Style | Open |
| H Part# | 17-102-1045 |
Gecko Spa Pack Controls
Waterway Topside Controls
Gecko Heating
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
Sundance Topside Controls
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
Hydro-Quip Spa Pack Controls
Hydro-Quip M1 Spa Control 1.0/4.0kW Low Flow Heater CS9234M1-F-U-LF