| Model | Clearwater II 100sqft, Posi-Clear PXC-95, ProClean 100sqft, StarClear Plus C-900 |
|---|---|
| Application | Hayward, StaRite/Pentair, Waterway |
| Length | 17-3/8" |
| Diameter | 8-15/16" |
| Square Footage | 90 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1331 |
Related products
Gecko Heating
$94.51
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Spa Accessories
$310.69
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
$603.80
Watkins Topside Controls
$469.22
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80









