Reemay™ is Spunbound Polyester made with a continuous filament construction to minimize fiber migration that adds strength and there are no binders to limit filtering area. It is offered in a 4 ounce media.
| Model | Mytilus MY 150 |
|---|---|
| Application | PacFab/Pentair |
| Length | 33-3/8" |
| Diameter | 7-7/8" |
| Square Footage | 150 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3-1/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-2395 |
Related products
Watkins Topside Controls
$142.03
ACC Overlays
$199.66
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Waterway Topside Controls
$232.19
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14





