| Model | CT100, Trimline CC-100 |
|---|---|
| Application | Jandy Industries, Waterco USA |
| Length | 29-3/8" |
| Diameter | 7-1/4" |
| Square Footage | 100 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3-1/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1914 |
Related products
Spa Accessories
$310.69
Sundance Circuit Boards
$915.79
Watkins Topside Controls
$142.03
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
ACC Overlays
$199.66
Hydro-Quip Overlays
$123.49
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$716.33
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80









