Basket, Waterway, Top Mount Skimmer/Skim Filter | 519-2097
$13.58
77 in stock
SKU: 519-2097
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Waterway |
| Application Model | Top Mount Skimmer |
| Basket Height | 5-5/8" |
| Bottom Outside Dimension | 5" |
| Top Inside Dimension | 5" |
| Top Outside Dimension | 6-7/16" |
| H Part# | 51-270-1007 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17

















