Basket, Pump, Val-Pak Generic Dura/MaxEII Dyna/Intellipro | V26-370
$21.60
31 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: V26-370
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Sta-Rite/Pentair |
| Application Model | Dura-Max, Dyna-Max, IntelliPro |
| Basket Height | 7-3-16" |
| Bottom Outside Dimension | 4-7/8" |
| Top Inside Dimension | 4-5/8" |
| Top Outside Dimension | 5-7/8" |
| H Part# | 35-612-1030 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
















