Washer, 180/280, Wheel, Generic | 25563-380-000
$3.02
10 in stock
SKU: 25563-380-000
Category: Hardware - Washers
| Brand | Custom Molded Products |
|---|---|
| Color | White |
| Inside Diameter | 5/16" |
| Pool Cleaner Part Type | Hardware |
| Pool Cleaner Model | Polaris-180, Polaris-280 |
| Outside Diameter | 1-1/16" |
| Thickness | 7/64" |
| Washer Material | Plastic |
| H Part# | 87-605-1110 |
Related products
Hardware - Washers
$9.99
Hardware - Washers
$0.20
Hardware - Washers
$2.58
Hardware - Washers
Washer, Praher ABS 1-1/2″/2″ Top/Side Mount Valves, Above | E-3-S1
$2.67
Hardware - Washers
Washer, Pentair PacFab 1-1/2″ and 2″ High Flow Valves | 271193
$3.59
Hardware - Washers
Washer, Pent Am Prod 1-1/2″ Side/Top Mount Clamp-On Valves | 51021600
$5.23
Hardware - Washers
Washer, Pentair Letro Legend Cleaners, Plastic, Quantity 2 | EC64
$6.26
Hardware - Washers
$1.99






