Reemay™ is Spunbound Polyester made with a continuous filament construction to minimize fiber migration that adds strength and there are no binders to limit filtering area. It is offered in a 4 ounce media.
| Model | Mytilus MY 150 |
|---|---|
| Application | PacFab/Pentair |
| Length | 33-3/8" |
| Diameter | 7-7/8" |
| Square Footage | 150 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3-1/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-2395 |
Related products
Sundance Circuit Boards
$915.79
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Gecko Heating
$94.51
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
$603.80
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33





