| Model | SwimClear C100S |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 19-1/2" |
| Diameter | 10-1/8" |
| Square Footage | 100 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-2152 |
Related products
Watkins Topside Controls
$142.03
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Sundance Topside Controls
$319.99
Gecko Heating
$112.64
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Spa Accessories
$686.40
Gecko Heating
$94.51











