| Model | CL340, CV340 |
|---|---|
| Application | Jandy Industries |
| Length | 26-15/16" |
| Diameter | 7-1/8" |
| Square Footage | 85 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-3600 |
Related products
Hydro-Quip Spa Pack Controls
Hydro-Quip M1 Spa Control 1.0/4.0kW Low Flow Heater CS9234M1-F-U-LF
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
Hydro-Quip Overlays
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
Balboa Topside Controls (Overlays)









