| Model | Clean & Clear 200, Predator 200 |
|---|---|
| Application | American Products/Pentair |
| Length | 31-1/8" |
| Diameter | 10-1/16" |
| Square Footage | 200 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 6" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 6" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1069 |
Related products
Watkins Topside Controls
$469.22
Hydro-Quip Overlays
$123.49
$481.65
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Sundance Circuit Boards
$915.79
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
$603.80
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36









