Strainer Basket, Astral, Sprint 2000 US-1 Pump | 01150-0202
$24.68
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU: 01150-0202
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Manufacturer | Astral Products |
| Application Model | Sprint-2000 |
| Basket Height | 10-7/16" |
| Bottom Outside Dimension | 4-1/2" |
| Top Inside Dimension | 5" |
| Top Outside Dimension | 6" |
| H Part# | 35-250-1008 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
$21.45
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
















