Basket, W Cooper T/TCN Pumps | 6572
$17.46
5 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 6572
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | W Cooper, W. Cooper Industries |
| Application Model | T/TCN |
| Basket Height | 6-1/2" |
| Bottom Outside Dimension | 4-1/16" |
| Top Inside Dimension | 5" |
| Top Outside Dimension | 5-11/16" |
| H Part# | 35-231-1008 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$6.76

















