Basket, Waterway, Top Mount Skimmer/Skim Filter | 519-2097
$13.58
65 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 519-2097
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Waterway |
| Application Model | Top Mount Skimmer |
| Basket Height | 5-5/8" |
| Bottom Outside Dimension | 5" |
| Top Inside Dimension | 5" |
| Top Outside Dimension | 6-7/16" |
| H Part# | 51-270-1007 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
$21.09




















