Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
9 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: R172686
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Rainbow/Pentair |
| Application Model | D Series |
| Basket Height | 1-5/8" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/4" |
| Top Inside Dimension | 5-5/8" |
| Top Outside Dimension | 6-1/2" |
| H Part# | 17-196-1071 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$54.80
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$0.00
Skimmer & Pump Baskets
$493.63









