Washer, Pentair Sta-Rite WC212-134P | 14965-0007
$5.85
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU: 14965-0007
Category: Hardware - Washers
| Brand | Sta-Rite/Pentair |
|---|---|
| Mounting Style | Top Mount |
| Inside Diameter | 1-1/8" |
| Plumbing Connection Size | 1-1/2" |
| Valve Part Type | Hardware |
| Models | WC112-148, WC112-148A |
| Outside Diameter | 1-5/8" |
| Thickness | 1/32" |
| Washer Material | Stainless Steel |
| H Part# | 27-102-1306 |
Related products
Hardware - Washers
Washer, Pent Purex PacFab/EQ Series, Split Lock, 1/4″ | 072172
$0.73
Hardware - Washers
$1.12
Hardware - Washers
$2.58
Hardware - Washers
Washer, Pent Am Prod 1-1/2″ Side/Top Mount Clamp-On Valves | 51021600
$5.23
Hardware - Washers
$0.26
Hardware - Washers
$14.07
Hardware - Washers
Washer, Pentair American Products PacFab Multiport Valves | 271157
$10.11
Hardware - Washers
Washer, Pentair Purex Whisperflo/IntelliFlo, 1/4-20 | 072183
$1.30




