Flow rate = 251 gpm (portable spas only) The hole size(hs) in the description is for Flat Gasket installations. The hole size is 3-7/16″ for Grommet Gasket installations.
Suction Assy, WW Super HiFlo, 5″fd, 3-1/4″hs, 2″s, Gray | 640-3577 V
$33.69
65 in stock
SKU: 640-3577 V
Category: Drains & Suctions
| Brand | Waterway |
|---|---|
| Hole Size | 3-1/4" |
| Color | Gray |
| Connection | Slip (s) |
| Plumbing Connection Size | 2" |
| Cover Size | 5-3/16", 5" |
| Drain/Suction Cover Shape | Round |
| Drain/Suction Complete | Suction Assembly |
| No. Connections | 1 |
| H Part# | 54-270-1866 |
Related products
Drains & Suctions
Main Drain Grate, Retro 10″ Round, Universal, White | A10RCFR101
$75.94
Drains & Suctions
Main Drain Grate, WW Anti Vortex, 8″ Rnd, w/Collar, White | 640-2310V
$18.60
Drains & Suctions
Suction Cover, AquaStar VGB Series, 9″ Square, White | WAV9WR101
$220.49
Drains & Suctions
Suction Cover, BWG/GG, 4-7/8″, 179/256 gpm, Gray, w/Screws | 30240U-CG
$13.15
Drains & Suctions
Screw, WW 3-1/2″Ultra High Flow Suction Fitting, 10 x 1-3/4″ | 819-0024
$1.91
Drains & Suctions
$91.06
Drains & Suctions
$2.62
Drains & Suctions
Suction Cover, Waterway 5″ Super Hi-Flow, Gray, W/O Screws | 642-3637 V
$13.15





















