Skimmer Basket Plastic | B-13
$32.62
4 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: B-13
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | PacFab/Pentair |
| Application Model | Hydropump, Hydropump 700 |
| Basket Height | 5-7/8" |
| Bottom Outside Dimension | 4-3/4" |
| Top Inside Dimension | 4-9/16" |
| Top Outside Dimension | 4-9/16", 5-9/16" |
| Number on Basket | B-13, B-206 |
| Aladdin Number | B-13, B-206 |
| H Part# | _B-13 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
$21.06
Skimmer & Pump Baskets
$0.00
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
















