| Model | Super StarClear C-2000 (4 Req), SwimClear C-2020 (4 Req), SwimClear C-2025 (4 Req) |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 14-1/8" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 56 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | _CX480XREPAK4 |
Related products
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Hydro-Quip Overlays
$123.49
ACC Overlays
$199.66
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Watkins Topside Controls
$142.03
Watkins Topside Controls
$469.22
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
Gecko Heating
$112.64









