| Brand | Hayward |
|---|---|
| Color | Black |
| Inlet/Return Part Type | Return Wall Fitting |
| Inlet/Return Application | Fiberglass, Vinyl Liner |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Size | 1-1/2" |
| Wall Fitting Hole Size | 2-3/8" |
| H Part# | _SP1023BLK |
Related products
$9.11
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, Slotted Orifice, Dk Gray | 540002
$6.05
Inlets & Returns
$16.98
Inlets & Returns
$6.76
Inlets & Returns
Wall Fitting, WW, 2-3/8″hs, 1-1/2″fpt, 3-1/2″fd, Gray | 400-9177B
$19.22
Inlets & Returns
$37.77
Inlets & Returns
$37.77
$8.54





















