Ultimate Eyeball – 1-1/2" mpt with 1/2", 3/4", 1" snap-in disks, and pressure test orifices
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, Ultimate Eyeball, White | 542087
$17.59
15 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 542087
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | White |
| Face Diameter | 2-3/8" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Male Pipe Thread (mpt) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 1", 1/2", 3/4" |
| H Part# | 55-110-3290 |
Related products
$9.11
Inlets & Returns
$33.17
Inlets & Returns
$26.10
$5.71
Inlets & Returns
$28.93
Inlets & Returns
$28.02
Inlets & Returns
$16.98
$23.93

















