Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 3/8″ Orifice, White | 540007
$6.05
13 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 540007
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | White |
| Face Diameter | 2-3/8" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Male Pipe Thread (mpt) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 3/8" |
| H Part# | 55-110-3240 |
Related products
$5.71
$8.54
Inlets & Returns
$37.77
Inlets & Returns
Eyeball Reducer Adapter, Pentair, 1-1/2″OD x 1″s, White | 86204200
$15.31
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, Slotted Orifice, Dk Gray | 540002
$6.05
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 3/4″ Orifice, Black | 540022
$6.05
Inlets & Returns
$1.43
Inlets & Returns
$16.98


















