Economy Insider – 1-1/2"s inlet with snap-in 1/2", 3/4", 1" and pressure test disks, white
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″ Slip, Economy Insider, White | 542002
$17.59
34 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 542002
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | White |
| Face Diameter | 1-3/4" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Slip (s) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 1", 1/2", 3/4" |
| H Part# | 55-110-3410 |
Related products
Inlets & Returns
Eyeball Reducer Adapter, Pentair, 1-1/2″OD x 1″s, White | 86204200
$15.31
$9.11
Inlets & Returns
$28.93
Inlets & Returns
$6.76
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 1″ Orifice, Black | 540029
$6.05
Inlets & Returns
$6.29
$18.44
Inlets & Returns
$1.43
















