Inlet Fitting, 3″hs, 1-1/2″fpt x 1-1/2″fpt, w/Locknut | SP1408
$13.55
241 in stock
SKU: SP1408
Category: Inlets & Returns
| Brand | Hayward |
|---|---|
| Color | White |
| Face Diameter | 3-1/2" |
| Inlet/Return Part Type | Return Wall Fitting |
| Inlet/Return Application | Vinyl Liner |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Size | 1-1/2" |
| Wall Fitting Hole Size | 3" |
| H Part# | 55-150-2318 |
Related products
Inlets & Returns
$28.93
$18.44
$8.54
Inlets & Returns
Eyeball Reducer Adapter, Pentair, 1-1/2″OD x 1″s, White | 86204200
$15.31
Inlets & Returns
$7.47
$10.07
Inlets & Returns
$26.10
Inlets & Returns
$6.29





















