Economy Insider – 1"s inlet with snap-in 3/8", 3/4" and pressure test disks, white
Inlet Fitting, Pentair, 1″ Slip, Economy Insider, White | 542000
$17.59
43 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 542000
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | White |
| Face Diameter | 1-3/4" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1" |
| Inlet Fitting Type | Slip (s) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 1", 1/2", 3/4" |
| H Part# | 55-110-3400 |
Related products
Inlets & Returns
$1.43
Inlets & Returns
$28.93
$9.11
Inlets & Returns
$37.77
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, Slotted Orifice, Dk Gray | 540002
$6.05
$10.07
Inlets & Returns
$37.77
Inlets & Returns
$6.70
















