Mini Size Molded/Lit Cord
Pink – Pump1 or 2/1-speed
Cord, H-Q, P2, 1-Spd, Molded/Lit, 48″, 115v/230v, 15A, Pink | 30-0240-48-K
$14.44
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU: 30-0240-48-K
Category: Cords and Receptacles
| Voltage | 115v/230v |
|---|---|
| Cord Length | 48", 4ft |
| Cord Type | Cord |
| Appliance | 1-spd Pump, Pump |
| Male End Plug Style | Mini Lit, Molded |
| Female End Plug Style | 1/4" Female, Ring Terminal & Slide Connector, Slide Connector |
| Cord Amperage | 15A |
| H Part# | 60-355-1032 |
Related products
Cords and Receptacles
$39.92
Cords and Receptacles
$29.01
Cords and Receptacles
Receptacle, H-Q, Pump 2, 1 Speed, Molded, Pink, 14/3 | 09-0024C-A
$13.74
Cords and Receptacles
$0.00
Cords and Receptacles
$94.70
Cords and Receptacles
$39.90
Cords and Receptacles
Cable, Pentair Sta-Rite, IntelliFlo to IntelliTouch, 50 foot | 350122
$197.24
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, HQ-BWG BP Series, 4 Pin, 100′, Molex | 30-25662-100
$160.41








