| Model | TC400 |
|---|---|
| Application | Waterco USA |
| Length | 31-1/16" |
| Diameter | 6-1/4" |
| Square Footage | 135 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 2" |
| Bottom Style | Open w/Step |
| Top Physical Dimension | 2" |
| Top Style | Open w/Step |
| H Part# | 17-252-1180 |
Related products
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80
Gecko Heating
$112.64
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Watkins Topside Controls
$142.03
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
$481.65
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36









