| Model | S7M120 Inner System:3, S7M120 Outer System:3 |
|---|---|
| Application | StaRite/Pentair |
| Length | 18-1/2", 25-1/4" |
| Diameter | 16-1/2", 8-9/16" |
| Square Footage | 100 sq ft, 200 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 10", 4" |
| Bottom Style | Open Castle |
| Top Physical Dimension | 10", 4" |
| Top Style | Open, Open Castle |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-102-2700 |
Related products
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Spa Accessories
$686.40
Hydro-Quip Overlays
$123.49
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
$483.37
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04









