| Application | Hayward |
|---|---|
| Length | 28-3/16" |
| Diameter | 8-15/16" |
| Square Footage | 175 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz Microban |
| H Part# | _CCX1750REM |
Related products
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
$603.80
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
$483.37
$481.65
Watkins Topside Controls
$142.03
Watkins Topside Controls
$469.22
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Spa Accessories
$310.69









