| Application | Sundance Spas |
|---|---|
| Length | 15-1/2" |
| Diameter | 8" |
| Square Footage | 95 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 2-3/8"od |
| Bottom Style | Male Pipe Thread (MPT) |
| Top Style | Handle |
| Media Type | 3oz |
| H Part# | 17-775-1275 |
Related products
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68
Sundance Circuit Boards
$915.79
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
$481.65
Gecko Spa Pack Controls
$343.01









