| Application | Marquis Spas |
|---|---|
| Length | 30" |
| Diameter | 5-3/16" |
| Square Footage | 90 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 2" |
| Bottom Style | Male Pipe Thread (MPT) |
| Top Style | Handle |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-2880 |
Related products
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Spa Accessories
$310.69
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Gecko Heating
$112.64
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Sundance Circuit Boards
$915.79
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
Sundance Topside Controls
$319.99









